Kurumsal E-posta şifrelerinin belli periyotlarda değiştirilmesi hk.

Sayın İnternet ve Bilişim Sistemleri Kullanıcımız;

28 Temmuz 2023 tarihinde gönderdiğimiz E-posta gereği, üniversitemizin çeşitli uygulamalarında kullandığınız kurumsal E-posta şifrenizin 6 aylık periyodlarla değiştirilmesi prosedürü bugün 01.09.2023 tarihi itibarı ile devreye alınmıştır.

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından kurumumuza yapılan bildirim ile Personele ait @trakya.edu.tr uzantılı kurumsal e-posta hesapları, Kurum uygulamaları dışında internet sitelerine kayıt için kullanılmaması ve şifre güncelleme işlemlerinde de kullanıcıya ait son 3 parolanın kullanılmaması gerektiği bildirilmiştir. 

Kurumsal e-posta şifrenizi sistem değiştirmeye zorlamadan da dilediğiniz zaman https://mail.trakya.edu.tr/ veya https://teknokta.trakya.edu.tr/  bağlantılarından herhangi birine giriş sonrası, sağ üst köşedeki açılır menü içinde bulunan  “Parola Değiştir” seçeneğinden değiştirebilirsiniz.

Şifrenizi değiştirmeniz ile birlikte dizüstü / masaüstü bilgisayarlarınızda ve diğer akıllı cihazlarınızda kullandığınız EDUROAM kurulum ayarlarınızı https://dosyalar.trakya.edu.tr/bilislem/docs/eduroam_ayar.pdf bağlantısında yer alan açıklamalar doğrultusunda yeni şifreniz ile güncellemeniz gerekecektir.

Bilgi ve gereğinize önemle sunulur…

Bu içerik 01.09.2023 tarihinde yayınlandı ve toplam 2238 kez okundu.